logo školy

Základní škola pro tělesně postižené

Mikulášský kapřík 2012

Dne 6.12.2012 se uskutečnila již po šesté v řadě soutěž v plavání - Mikulášský kapřík.

Soutěže se zúčastnili děti Základní školy Havlíčkova Opava, žáci Základní školy Slezského odboje a rovněž i několik dětí z řad naší školy. Letos se nám přihlásilo celkem 34 dětí, z toho 18 chlapců a 16 děvčat ve věku 8-16 let.

Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích:

Žáci plavali v bazénu Rehabilitačního a léčebného centra Opava na ul. Englišova.

Z každé kategorie byli vyhlášeni vždy tři nejrychlejší kapříci, kteří obdrželi mikulášské ceny. Nejlepším plavcem celého závodu byl stejně jako předešlé ročníky vyhlášen s časem 15:38 Martin Halátek a pro naši školu tímto opět získal zlatý putovní pohár. Za dívky nejlépe uplavala Eva Lesová z hostující Základní školy Havlíčkova s časem 21:17.

Všichni kapříci, i ti kteří nestáli na stupních vítězů byli spokojeni a přislíbili účast na dalším ročníku Mikulášského kapříka v roce 2013.