logo školy

Základní škola pro tělesně postižené

Mikulášský kapřík 2011

Dne 5.12. 2011 se uskutečnila již po páté soutěž v plavání - Mikulášský kapřík. Soutěže se zúčastnili děti naší školy, Základní školy Havlíčkova Opava a rovněž žáci Základní školy Slezského odboje.

Letos se nám přihlásilo celkem 26 dětí, z toho 12 chlapců a 14 děvčat ve věku 7-16 let. Soutěžilo se ve dvou kategoriích - chlapci a děvčata. Žáci plavali v bazénu Rehabilitačního a léčebného centra Opava na ul. Englišova.

Z každé kategorie byli vyhlášeni vždy tři nejrychlejší kapříci, kteří obdrželi mikulášské ceny rovnou od samotného Mikuláše. Jako nejlepší plavec celého závodu byl vyhlášen s časem 15:02 Martin Halátek a pro naši školu tímto získal putovní pohár. Za dívky nejlépe uplavala Michaela Jentková z hostující Základní školy Havlíčkova s časem 22:39.

Všichni kapříci, i ti kteří nestáli na stupních vítězů byli spokojeni a přislíbili účast na dalším ročníku mikulášského kapříka v roce 2012.